Ieteikt šo lapu draugiem:

Ieteikumi 2013. gada ceļotājiem

Ieteikumi 2013. gada ceļotājiem

Portāls CNN apkopoja ieteikumus ceļotājiem jaunajā gadā,  ar kuriem vēlamies padalīties. 

 

Ceļojiet patstāvīgi, pat (īpaši) ja esiet grupā

ceļo viens 

Ceļot kopā ir labi, bet dažkārt vajadzētu arī atpūsties un pabūt vienam – celties agrāk nekā ceļojuma biedri un pastaigāties pa pustukšām ielām; apmeklēt kādu muzeju vai veikalu, kuru jūsu ceļabiedri var nenovērtēt. Piedāvājiet to arī ceļabiedriem un dienas beigās varēsiet pastatīt par saviem piedzīvojumiem un kopā atklāsiet jaunas vietas.

Neļaujiet vājām svešvalodu zināšanām piespiest sevi palikt mājās

 valodas

No Jums negaidīs izcilas svešvalodu zināšanas. Ja pirms ceļojuma jums nebūs laika vai iespējas apmeklēt valodu kursus, vismaz atrodiet un iemācieties  dažus vienkāršus vārdus, piemērām, "Paldies", “Lūdzu” un "Atvainojiet".  Jūsu pūles novērtēs un jums palīdzēs ar lielāku prieku.

 

Mēģiniet doties jau organizētā ceļojumā 

grupas ceļojums 

Jūs pavadiet dienas meklējot aviobiļetes, viesnīcas un lasot atsauksmes, lai pašiem organizēt savu ceļojumu? Mēģiniet doties kādā organizētā ceļojumā, kur jūsu vietā viss ir saplānots. Jums nevajadzēs raizēties par to kas var vai nevar notikt, nezināmā valodā mēģināt uzzināt, kur var labi paēst un kā tikt līdz apskates vietām.

 

Ceļojumā izdariet vismaz vienu lietu, ko jums ir bail

© Karin Schermbrucker 

Ceļojumi izvelk mūs no dzīves rutīnas un komforta zonas. Un tas ir labi, jo ļauj papildināt mūsu dzīves pieredzi, iegūt pozitīvas emocijas un atklāt pasaulē un sevī kaut-ko jaunu. Nevajag uzreiz darīt ko ļoti ekstrēmu, var sākt ar jaunu aktivitāti,  vai vietējo virtuves izmēģināšanu. Pat ja jums nepatiks, būs par ko atcerēties un pastāstīt mājās. 

 

Līdzsvarojiet darbu un atpūtu

darbs un atpūta

Cītīgi strādājot neaizmirstiet par atpūtu un atpūtā – mēģiniet aizmirst par darbu. Jums tas nāks tikai par labu, citādi cietīs darba produktivitāte un dzīves apmierinātība.

 

Izveidojiet ceļojumu kontu

Ceļojumi prasa naudu, kuru vienmēr trūkst. Pamazām atliekot naudu ceļojumiem var sakrāt pietiekošu summu, lai doties kādā no jūsu sapņu virzieniem.

Avots: CNN

07.01.2013

Atpakaļ | Lasiet vēl: