Ieteikt šo lapu draugiem:

Ceļošanas dokumenti

Ceļošanas nepieciešamie dokumenti

Dažādu valstu prasības par ceļošanas dokumentiem mēdz atšķirties. Tā, piemēram, vairākas valstis var pieprasīt kā papildus dokumentu – vīzu.


Pase un citi personas apliecinoši dokumenti

Gaisa pārvadījumu robežu kontrole starp jaunajām Šengenas līguma valstīm un jau esošajām valstīm tika atcelta ar 2008. gada martu. Tomēr visu Šengenas līguma valstu nacionālā likumdošana pieprasa, lai personām, kas ceļo būtu līdzi derīga pase vai personas apliecība (ID).


Valstis, kuras pilnībā īsteno Šengenas līguma noteikumus: Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija (bet ne Īrija un Lielbritānija), kā arī Islande, Norvēģija un Šveice (kuras nav ES dalībvalstis). Šveice, kas pēdējā kļuva par Šengenas dalībvalsti, savas sauszemes teritorijas robežas atvēra 2008. gada beigās, bet gaisa teritorijas robežas 2009. gada 29. martā. Kipra, kas ES iestājās 2004. gadā, un Bulgārija un Rumānija, kuras ES iestājās 2007. gadā, pagaidām nav pilntiesīgas Šengenas dalībvalstis. Līdz ar to, ceļojot uz šīm valstīm, kā arī uz Īriju un Lielbritāniju, jums būs jāuzrāda derīga pase vai personas apliecība (neattiecas uz LR pilsoņiem).

 

Vīza 


Ir valstis, kurām šķērsojot ārējās robežas, citu valstu pilsoņiem ir jābūt vīzai.

Ja Jūs plānojat iegadāties ceļojumu, tad jūsu tūroperators iepazīstinās Jūs ar noteikumiem, kas regulē vīzas izsniegšanu. Ja Jūs dodaties ceļojumā patstāvīgi, tad ir vēlams sazināties ar attiecīgās valsts pārstāvniecību, lai uzzinātu par vīzas nepieciešamību un tās noformēšanas kārtību.

Iepazīties ar valstu sarakstu, kurā norādīts, kurās valstīs Latvijas Republikas pilsoņiem ir bezvīzu iebraukšanas režīms, var Latvijas Iekšlietu ministrijas mājās lapā.

Noformēt vīzu uz NVS un eksotiskām valstīm var Atlantic Travel birojā Merķeļa ielā 5, tālr. 67220707.

Pēc noteikumiem aviokompānijas nav spiestas sniegt informāciju saviem pasažieriem, kuri iegādājas biļetes, par robežu šķēršanu un vīzu noformēšanas noteikumiem. Tāpat aviokompānijas nenes atbildību par jebkurām pasažieru izmaksām apmaksājot vīzu nodevas, vai citām izmaksām, kas ir saistītas ar nepilno ceļošanas dokumentu komplektāciju.


Ceļošanas apdrošināšana

Mēs iesākam pasažieriem noformēt personīgu ceļošanas apdrošināšanu un arī apdrošināt bagāžu uz ceļojuma laiku. Jā jūs bieži ceļojat, jūs varat izvēlēties apdrošināšanas polisi uz ilgāku laiku. Ceļošanas apdrošināšanas polisi jūs varat iegadāties Atlantic Travel birojā.

Aviokompānijas nenes atbildību par vērtīgiem, trausliem un plīstošiem priekšmetiem, kurus jūs pārvadājat bagāžas nodalījumā. 

Medicīniskā apdrošināšana

Eiropas medicīniskās apdrošināšanas kartes īpašnieki nepieciešamības gadījumā var saņemt vajadzīgos medicīniskos pakalpojumus citās Eiropas Savienības valstīs. Medicīnisko pakalpojumu apjoms tiek reglamentēts ar apdrošināšanas polises noteikumiem un atšķiras pēc cenas, tāpēc katrs ceļotājs var izvēlēties sev piemērotāko medicīnas apdrošināšanas polisi.

 

Ieteikumi:

Atpakaļ


Ieteikt šo lapu draugiem: